WĘDRUJĄCA POMOC 18.05.2022

Gdy wielkie akcje pomocowe straciły na sile, my trwamy na posterunku!
Dzięki życzliwości wielu niewymienianych tu dobroczyńców, cichych dobrodziejów – kolejny transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla uchodźców i sierot w Borysławiu i okolicach – dotarł do celu. Siostry i dzieci bardzo się ucieszyły przybyciem darów z Polski, szczególnie tych, które trudno zdobyć w wojennej codzienności na Ukrainie.

Po drodze nasz transport mijał ludzi oddających hołd poległym żołnierzom wracającym transportem z frontu: były znicze, kwiaty, kapłani z ludźmi modlący się przy cerkwiach, żałobne kondukty ciągnące się kilometrami przez okoliczne wioski. Bardzo wzruszające…

Wszystkich poległych, żyjących i cierpiących różnego rodzaju biedę na Ukrainie, a także Was, nasi Dobroczyńcy zawierzamy dziś Matce Bożej Królowej Pokoju. Niech ziarna dobra, które Pan Bóg pozwala nam siać tam gdzie jesteśmy przynoszą owoce teraz i w Niebie…

DOM ZAPEŁNIONY 27.04.2022

Nadszedł czas, że nasz dom oczekujący na dzieci z Ukrainy zapełnił się po brzegi!

Dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób dzieci ze swoimi mamami i babciami mają dach nad głową, warunki do dłuższego pobytu i edukacji.

Obecnie:

W Krakowie na Kordylewskiego 12 przebywa 26 osób z Ukrainy (w tym 17 dzieci w wieku od 7 miesięcy do 17 lat. Na Kordylewskiego 14 przebywa 5 osób (w tym troje dzieci w wieku 11 do 15 lat).

W domach naszej Prowincji krakowskiej Sióstr Służebniczek przebywa 57 osób (w tym 30 dzieci w wieku od 1 miesiąca do 17 lat).

Prowadzimy regularną zbiórkę darów dla ponad setki dzieci (1-18 lat) z domu dziecka przebywających u Sióstr Służebniczek w okolicach Borysławia na Ukrainie, a także dla rannych, ukraińskich żołnierzy przebywających w szpitalach w tamtym rejonie. Dary są dostarczane bezpośrednio do Borysławia.

Uprzejmie dziękujemy za chęć pomocy przy dzieciach wszystkim WOLONTARIUSZOM. Dzieci są pod opieką swoich mam i babć, więc nie ma potrzeby organizowania dyżurów do opieki nad dziećmi.

Co potrzeba?

Dla dzieci i ich mam: artykuły higieniczne, kosmetyki, żywność dla dzieci

Usługi transportowe: Kraków – Borysław (Ukraina)

Dla sierot z okolic Borysławia: artykuły higieniczne, środki czystości, kosmetyki, żywność długoterminowa, leki dla dzieci, witaminy, artykuły plastyczne i papiernicze.

Dla rannych żołnierzy i cywilów w szpitalu na Ukrainie:

– środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe, Magnez, Potas, Witaminy, Omega 3
– ciemne podkoszulki, ciemne spodnie dresowe, bieliznę, klapki wodoodporne
– czajniki elektryczne, latarki
– żywność długoterminową: kasza, cukier, mąka, olej, makaron, konserwy itp.

Pomoc finansowa

Wpłaty na pomoc dla dzieci z Ukrainy można dokonać na konto darowizny Sióstr Służebniczek z dopiskiem: „Dzieci Ukraina”.

74 1240 2294 1111 0010 1448 1180

„Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój”

Wszystkim, którzy zaoferowali pomoc, pomogli, pomagają: SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Dziękujemy szczególnie tym, którzy wspierają nas i sprawę pokoju na Ukrainie codzienną modlitwą.

Wasz wkład w budowanie pokoju i miłości może czasem niezauważony i niedoceniony, niech zaowocuje w Waszym życiu doczesnym i wiecznym. Tego życzymy i o to prosimy Boga.

Można się bać wojny, napływu ludzi, nowej sytuacji, pomagać „ale bez przesady”, być ostrożnym…

Ale można też dawać nie licząc, kochać bezinteresownie, budować życie tych najmniejszych, mimo, że zapewne nie zobaczymy owoców naszych wysiłków… „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnie uczyniliście” Mt 25,40

Kontakt

Tel. 12 412 44 57

Początek kwietnia 22

Kochani
Serdecznie dziękujemy Wam za wszelkie wsparcie, pomoc dostarczaniu rzeczy, w pakowaniu, sortowaniu, przewożeniu, pomoc finansową i za tą ludzką, wytrwałą i bezinteresowną życzliwość.

W ostatnim czasie przez nasze domy w Prowincji krakowskiej przewinęło się mnóstwo osób z Ukrainy, wiele z nich potrzebowało noclegu, przystanku w dalszej podróży, schronienia na kilka dni, ciepłego posiłku, skompletowania odzieży, wyprawki szkolnej czy pomocy w odnalezieniu się w polskiej rzeczywistości.

W tym kwietniowym czasie w naszych domach Prowincji krakowskiej przebywa na stałe ponad czterdzieści osób z Ukrainy, są to Mamy z dziećmi, które zamieszkały z nami. Dzięki Waszej dobroci serca wszyscy otrzymali i stale otrzymują potrzebne do życia środki.

Bardzo dziękujemy naszym Przedszkolnym Rodzinom, naszym Sąsiadom i wszystkim Dobroczyńcom, którzy zaczynając od skręcenia łóżek dla dzieci, a skończywszy na dowozie bezpośrednio na Ukrainę leków, produktów spożywczych i odzieży, każdego dnia wspierają nas w realizacji naszego charyzmatu niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.

Siostry z Ukrainy przekazują Wam wszystkim serdeczne podziękowania:

„Serce moje jest pełne wdzięczności. Właśnie na ukraińskiej stronie odebraliśmy dary, jakie dotarły z Krakowa i Italii. Siostra Bogusia spisała się super. Bóg zapłać za życzliwość i pomoc. Akurat wszystko jest potrzebne. W Borysławiu czekają siostry z Winnicy i jak się doczekają na nas, to się z nimi też podzielimy też. Każdego dnia robimy paczki żywnościowe dla uchodźców przebywających w mieście, wysyłamy też pomoc dla ich bliskich, którzy zostali na Wschodzie. Wspieramy pomocą szkoły w których przebywają uchodźcy, szpitale, gdzie już też mamy rannych żołnierzy. Wasza pomoc daje nam możliwość przekazywać wsparcie i nadzieję dalej. Niech Bóg wynagrodzi każde dobro, ukoi ból i dozwoli doczekać się pokoju”.