Weekendy ze Słowem, to prowadzone przez Siostry Służebniczki NMP NP dni modlitwy, wyciszenia, pracy warsztatowej w oparciu o Słowo Boże. W sobotę i niedzielę uczestniczymy w Eucharystii, jest też możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Będzie również okazja do indywidualnej rozmowy z Siostrami w atmosferze dyskrecji i zaufania.

Weekend jest przeznaczony dla uczestniczek w wieku 16 – 35 lat. Dziewczyny niepełnoletnie przywożą ze sobą zgodę Rodziców na udział w spotkaniach.

Zapraszamy, by na chwilę zostawić wszystko, by popatrzeć i posłuchać, czego Pan Bóg pragnie dla Ciebie. Nie są to rekolekcje tylko dla dziewczyn, które myślą o życiu zakonnym. Jest to przede wszystkim okazja, by odnowić swoją wiarę i przyjaźń z Jezusem, pomyśleć nad życiem, przyszłością, zresetować się i zacząć coś na nowo. To także możliwość poznania charyzmatu i życia Sióstr Służebniczek.

Informacje praktyczne

Pobyt z noclegiem i wyżywieniem (3 posiłki i kącik kawowy) jest za symboliczną dowolną ofiarę. Należy wziąć ze sobą Pismo św., obuwie zamienne, ciepły sweter, notatnik, ręcznik.  Zachęcamy również do zabrania ze sobą instrumentu (osoby grające na instrumentach przenośnych). 

W  piątek spotykamy się o 18.00 w domu Sióstr Służebniczek w Krakowie, Staniątkach, lub w Zakopanym. Program kończymy na ogół w niedzielę ok. 10.30. Szczegółowy program każdego skupienia posyłamy po zgłoszeniu chęci udziału. Liczba uczestników jest różna, min 3 osoby, max. 15.

W celu zapisania się na Weekend ze Słowem należy zgłosić swój udział na maila: sluzebniczkiprowincjakrakowska@gmail.com

Należy przy tym podać swoje imię i nazwisko, wiek i napisać o sobie kilka słów. Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie 691 759 022. O rezygnacji z Weekendu należy niezwłocznie powiadomić organizatora.

Tematy Weekendów ze Słowem 2022/23: Rozmowy z Bogiem

Terminy Weekendów ze Słowem 22/23:

Zakopane: 26 – 28 maja 2023

a także dodatkowe spotkania zarezerwowane przez grupy dziewcząt

Możesz do nas zajrzeć na FB LOGOS Weekendy u Służebniczek https://www.facebook.com/siostrysluzebniczki

Modlitwa i rozmowa

Prócz tego zapraszamy na indywidualna modlitwę w naszej kaplicy lub udział w modlitwach z naszą Wspólnotą, możliwość porozmawiania przy herbacie. Daj tylko wcześniej znać:

Najbliższy Weekend ze Słowem 26-28 V 2023

Zakopane ul. Piszczory 1

Plan Weekendu ze Słowem (może ulec  zmianie)

Piątek
18. 30 – rozlokowania
19.00 – kolacja, wprowadzenie do modlitwy Słowem

Sobota
6.45 – modlitwa poranna, okazja do Spowiedzi 7.00 – Msza św., 7.45 – śniadanie, 8.45 – wyjście w góry, modlitwa w drodze
18 – obiadokolacja, 19.00 – wieczór filmowy

Niedziela
7.00- Msza św, 7.45 – śniadanie,
8.45 – wyjście w góry, modlitwa w drodze 16.00 – obiad, wyjazd